SILVER & METAL / Silver / Matskedar 1079134
nr 107 9134
MATSKEDAR
Lenght: ()
10 st, 17-1800-tal, silver
800
SEK 600
Monday December 17 2001
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver